عرضه واکسن استنشاقی کرونا در چین

سینامد، واکسن استنشاقی کرونا توسط یک شرکت بیودارویی چینی ساخته شده است و در ماه سپتامبر پس از تکمیل آزمایشات در چین، مجارستان، پاکستان، مالزی، آرژانتین و مکزیک تائید شده است. گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که این دارو به عنوان دوز یادآور برای افرادی که قبلاً واکسن‌های اولیه را دریافت کرده‌اند، ارائه می‌شود.

واکسن استنشاقی از طریق بینی قبلی که در ایالات متحده آمریکا تولید شده است و در هند تائید شد، هنوز توزیع نشده است. سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده است که دیگر واکسن‌های استنشاقی در سطح جهان در حال آزمایش هستند. واکسن استنشاقی که در کشور چین و شهر شانگهای توزیع شده است از طریق دهان قابل استنشاق است.

به گفته متخصصان خط اول دفاعی بدن انسان غشای محیطی است که دستگاه تنفس را می‌پوشاند. با دریافت واکسن استنشاقی این غشا تحریک می‌شود و ایمنی بهبود پیدا می‌کند. اکنون مردم چین برای نخستین بار دریافت این نوع واکسن را آغاز کرده‌اند که از طریق دهان با یک وسیله شبیه به فنجان قهوه دارای یک قطعه دهانی کوتاه استنشاق می‌‎شود.

کارشناسان چینی امیدوارند که نتایج توزیع این واکسن استنشاقی دیگر کشورها را نیز تشویق کند که از این الگو پیروی کنند آن‌ها واکسن‌های استنشاقی را شیوه اصلی پیشگیری از بیماری‌های تنفسی مانند کووید -۱۹ در آینده می‌دانند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *