علائم سکته قلبی در میان زنان چیست؟

سینامد، متخصصان کاندایی اعلام کرده‌اند که سکته قلبی زمانی رخ می‌دهد که یکی از شریان‌های کرونر قلب مسدود می‌‎شود. زمانی که یکی از این رگ‌ها مسدود می‎‌شود، خون نمی‌تواند از آن عبور کند. طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AHA)، یک شریان کرونر ممکن است به دلیل تجمع چربی، کلسترول یا مواد دیگر مسدود شود. کاهش جریان خون منجر به کمبود اکسیژن انتقالی به قلب می‎‌شود، بنابراین عضله قلب آسیب می‌بیند و ممکن است حتی باعث مرگ فرد شود.

سکته قلبی یک وضعیت اورژانسی است که زندگی افراد را تهدید می‌کند و نیاز به درمان فوری دارد. هرچه افراد زودتر برای دریافت مراقبت‌های پزشکی مراجعه کنند، فرآیند درمان زودتر آغاز می‌‎‏شود و آسیب کمتری به قلب وارد می‏‌شود. تشخیص زودهنگام علائم حمله قلبی برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی و حتی مرگ‌ومیر ضروری است.

علائم سکته قلبی می‌تواند متوسط تا شدید باشد و از فردی به فرد دیگر نیز متغیر است. انجمن قلب آمریکا (AHA) اعلام کرده است که علائم سکته قلبی شامل درد یا ناراحتی در قفسه سینه، بازو یا شانه، سرگیجه، حالت تهوع، استفراغ، درد فک، گردن یا کمر و تنگی نفس می‌‎شود. این علائم بسیار رایج هستند، اما در واقع علائم سکته قلبی می‌تواند به طور قابل‌توجهی بین مردان و زنان متفاوت باشد.

معمولاً زنان علائم کلاسیک سکته قلبی مانند درد یا احساس فشار در قفسه سینه را احساس نمی‌کنند و درگیر علائمی مانند خستگی یا ضعف، اختلالات خواب، تنگی نفس، سوزش سر دل، خستگی غیرعادی یا اضطراب را تجربه می‌کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *