تاثیر مصرف مولتی‌ویتامین بر زوال شناختی

سینامد، سالمندانی که زوال شناختی را تجربه می‌کنند در معرض خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر و دیگر اشکال زوال عقل هستند. کارشناسان همواره در تلاش هستند، متوجه شوند چه عواملی بر عملکرد شناختی تأثیر می‌گذارد و افراد چه اقداماتی می‌توانند برای جلوگیری از بروز زوال شناختی انجام دهند.

گروهی از محققان به منظور بررسی تأثیر مصرف مولتی‌ویتامین بر زوال شناختی، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل بدین هدف، بیش از دو هزار بزرگسال ۶۵ ساله و بالاتر را مورد ارزیابی قرار دادند. محققان در ابتدای مطالعه یک خط پایه برای عملکرد شناختی شرکت‌کنندگان تنظیم کردند. آن‌ها همچنین توانایی افراد در یادآوری رویدادها و خاطرات و عملکرد اجرایی آن‌ها را که با تمرکز و تفکر مرتبط است، بررسی کردند. آن‌ها این مولفه‌ها را سالانه به مدت سه سال ارزیابی کردند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد افرادی که روزانه یک مکمل مولتی ویتامین مصرف می‌کردند، در زمینه حافظه و عملکرد اجرایی بهتر بودند. شرکت‌کنندگان مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی بیشتری بهره را از این روند بردند. مصرف روزانه مکمل‌های مولتی ویتامین پتانسیل بهبود یا محافظت توانایی‌های شناختی در افراد مسن را نشان می‌دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *